meni1

*ОРДЕВЕР*

КРАШКИ ВРАТ, ПЕЧЕНИЦА, КУЛЕН, ПИЛЕШКА ПРСА КАШКАВАЛ, ДВЕ ТОПКИ КРЕМ САЛАТА

–  ПОЕДИНЕЧНО  –

*СЕЗОНСКА САЛАТА*

–  ОВАЛ  –

*ТОПОЛ ОРДЕВЕР*

ПОХОВАНА ПИРОШКА, ПОХОВАН КАШКАВАЛ, ТАТАР СОС

–  ПОЕДИНЕЧНО  –

*ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ*

ВЕШАЛИЦА, ПИЛЕШКИ СТЕК, КОЛБАС, ПЛЕСКАВИЦА, МУСКУЛ ВО СОС ОД ПЕЧУРКИ (ВО КОШНИЧКА ОД ЛЕБ) ИЛИ ТЕЛЕШКО ПЕЧЕЊЕ ВО СОС

ВАРИВО: ПЕКАРСКИ КОМПИР, ОРИЗ СО ФИНО ВАРИВО

*ДЕСЕРТ*

ПАРФЕ СО ОРЕВИ И ОВОШЕН ПРЕЛИВ

16eur

meni2

*ОРДЕВЕР*

ГОВЕДСКИ КУЛЕН, ГОВЕДСКА ПЕЧЕНИЦА, ДИМЕНО ПИЛЕШКО, МОРТАДЕЛА, КАШКАВАЛ, ДВЕ ТОПКИ КРЕМ САЛАТА

–  ПОЕДИНЕЧНО  –

*СЕЗОНСКА САЛАТА*

–  ВО ОВАЛ  –

*ТОПОЛ ОРДЕВЕР*

ПОЛНЕТА ТИКВИЧКА

(ПОДЛОГА ОД СОЛЕНА ТОРТА СО ПАВЛАКА)

ПОХОВАН КАШКАВАЛ, ПОХОВАНА ПИРОШКА, ТАТАР СОС

–  ПОЕДИНЕЧНО  –

*ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ*

ПИЛЕШКО ФИЛЕ АЛЛИКАС, СВИНСКО ФИЛЕ САЛТИМБОКА (СВИНСКА ИЛИ ТЕЛЕШКА) ИЛИ ТУРНЕДО НА ЛЕПЧЕ СО СОС ОД ПЕЧУРКИ

ВАРИВО: КОМПИР, МОРКОВ, БРОКУЛА НА ПУТЕР

*ДЕСЕРТ*

ПАНАКОТА

18eur

meni3

*ОРДЕВЕР*

ПРШУТА СО ДИЊА (ВО ЗИМСКИ ПЕРИОД ПРШУТА СО СМОКВА), ВАЛДОРФ САЛАТА СО ПРШУТА, ПАРМЕЗАН, ЛИСНАТА ПОГАЧА

–  ПОЕДИНЕЧНО  –

*СЕЗОНСКА САЛАТА*

АЛЛИКАС САЛАТА ВО ОВАЛ (РУКОЛА, МАРУЛА, ПЧЕНКА, ПРШУТ, МОЦАРЕЛА, ШЕРИ ДОМАТ)

*ТОПОЛ ОРДЕВЕР*

ПОХОВАНИ ТЕСТЕНИНИ, КРОКЕТИ ОД КОМПИР, ТЕСТЕНИНА ВО СОС, СВЕЖИ ПОЛНЕТИ ШАМПИЊОНИ, СОЛЕНА ТОРТА, ТАТАР СОС

–  ПОЕДИНЕЧНО  –

*ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ*

СВИНСКА КОЛЕНИЦА АЛЛИКАС, СОТЕ СТРОГАНОФ СО ПЕЧУРКИ (ВО КОРПА ОД ТЕСТО) ИЛИ ПИЛЕШКО ВО КАРИ СОС И АНАНАС.

ВАРИВО: РЕСТОВАН КОМПИР И БРОКУЛА НА ПОДЛОГА ОД ОРИЗ

*ДЕСЕРТ*

ПАРФЕ ОД ЛЕШНИЦИ

20eur

РЕЗЕРВАЦИИ

Направете резервација уште денес!

avada-cafe-logo-footer